אילו דרכים קיימות על מנת ולהתגרש בישראל

קיימות ארבע דרכים עיקריות להתגרש בישראל. במאמר קצר זה תוכלו להכיר את הדרכים ואת יתרונותיהם וחסרונותיהם:

גישור גירושין - הליך בו יושבים בני הזוג המעוניינים להתגרש יחד עם מגשר ניטרלי שתפקידו לעזור לבני הזוג לגבש הסכם גירושין סופי שיהיה מקובל על שניהם. הסכם הגישור גירושין שמושג בסיומו של התהליך (16-20 שעות נטו בממוצע) הינו הסכם הכולל הסכמות לכלל הנושאים החשובים לבני הזוג. בסיומו של הליך הגישור גירושין, מושג הסכם גירושין אשר מוגש לבית המשפט. שם מקבל ההסכם תוקף של פסק דין ההופך את הגירושין לפורמאליים.

גירושין בהסכמה - הליך בו בני הזוג עצמם אינם מנהלים את המשא ומתן ביניהם בעצמם, אלא נותנים לעורכי דינם לנהל אותו עבורם. עורכי הדין הממונים מנסים לייצג את מרשיהם ולנסות להגיע בשמם להסכמות. שיטת הגירושין בהסכמה נחלה כישלון נחרץ בישראל מאחר וכפי שקבעו המומחים, לא ניתן להתגרש באמצעות שליח. מאחר והליך הגירושין הוא ברובו רגשי ולא טכני וכלכלי, חייבים הצדדים למצוא את הדרך לשבת ולהידבר ולהגיע בעצמם להסכמות הנכונות עבורם.

גירושין בהליך משפטי - בהליך זה מגישים בני הזוג כתבי טענות אחד כנגד השני, על מנת ולשכנע את השופט שידון בתיקם בצדקתם. השיטה המשפטית המלווה בעורכי דין הובילה אינספור זוגות וילדי גירושין לתסבוכות משפטיות אשר גרמו לנזק נפשי עצום יחד עם נזקים כלכליים לכל המעורבים. בעקבות החוק להסדרת התדיינות במשפחה שיכנס לתוקפו באוגוסט 2015, יפסק השימוש בהליך המשפטי כאקט פעולה ראשון. החל מכניסת החוק לתוקפו ידרשו המתגרשים לפנות להליכי גישור, גירושין בהסכמה או טיפול זוגי לפני שיורשו להגיש כתבי טענה והגנה.

גירושין בהסכמה עצמאית - מדובר בשיטה הנכונה ביותר עבור בני זוג המעוניינים להתגרש ומסכימים על כלל הנושאים שעל הפרק. כאשר זהו המקרה (לרוב כשאין ילדים) יכולים בני הזוג לרשום את ההסכמות ביניהם על דף, להגישם לבית המשפט ולקבל חותמת רשמית על ההסכם שהשיגו בעצמם.מעוניינים לשמוע פרטים נוספים, להתייעץ טלפונית על התהליך -
התקשרו אלינו ומגשר מקצועי ילווה אתכם - 072-331-6000

אנו מאפשרים שיחת ייעוץ ללא תשלום - בפריסה ארצית - לחצו לרשימת הסניפים