בחירת מגשר

מהו הסכם גירושין

בשנים האחרונות, ובעיקר בשנה האחרונה, לשמחתנו הרבה – אנו רואים גידול אדיר בכמות המתגרשים שפונים להליך גישור בגירושין ולא לבתי המשפט. תקנות יישוב סכסוכים במשפחה (שבעצמן עוברות תקופה לא פשוטה) הביאו את עולם הגישור שמרכז העניינים. גם אם לא דרך מרכזי הסיוע – אנשים רבים היום, אפילו אפשר להגיד, הרוב – מגיעים ומחפשים מגשר או מגשרת לעזור להם לעבור הליך גישור, לנסח הסכם גירושין ולהמשיך הלאה בחייהם.

אם אתם עומדים בפני החלטה כזו, אם דיברתם איתנו או התחלתם לחפש מגשר באינטרנט - ריכזנו עבורכם מספר נקודות חשובות ביותר שאתם חייבים לקחת בחשבון בתוך תהליך הבחירה של מגשר והתחלת הגישור:

1. מגשר שאינו עורך דין מורשה ומנוסה – עלול לסבך אתכם בצורה שתפגע בהליך הגישור והגירושין, תוך ביצוע טעויות שיעלו לכולם בכאב ובכסף רב. זה לא אומר שאין מגשרים שאינם עורכי דין שהם טובים ומנוסים, אך הבחירה בעורך דין מגשר, מאפשרת לכם להתחיל את ההליך בראש שקט בידיעה שהליך הגירושין יבוצע בצורה מקצועית, שכל הנושאים החשובים ביותר יטופלו בצורה נכונה.

הלינק כאן הוא לכתבה קשה על קורסי הגישור בישראל והעובדה שאנשים לא מקצועיים (ורבים) מגיעים לאחר קורס קצר ביותר – והם האנשים שאתם מפקידים בידיהם את עתיד ילדכם, את עתידכם והכספים שלכם. בכתבה מדובר על מקרה של גישור בענייני עבודה וטיפול רשלני ביותר של המגשר (כך על פי הכתבה). תחשבו מה יקרה אם טעויות וחוסר ידע כפי שעולה בכתבה – יהיה בהליך גישורין בענייני ילדים, משמורת, חלוקת נכסים ועוד – אל תקחו את הסיכון.

לינק לכתבה: http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1213178

2. מחיר – בהמשך לסעיף 1, אנחנו עדים היום לכניסתם של מגשרים שעברו קורס של מספר שבועות והם יכולים לקחת ולטפל במקרי גירושין ללא בעיה או פיקוח. רוב הבוגרים של הקורסים הללו, הם אנשים שלא עברו סינון, רובם עובדים מהבית או ממשרדים זמניים, הם אינם מחוייבים ואינם אחראיים (לעומת עורך דין שיש לו ביטוח מקצועי ולשכת עורכי דין שיכולה לטפל). בתור קורס שמאפשר להם לגבות כספים על גישור, הם גם יכולים להרשות לעצמם לגבות סכומים שעורך דין, שמחזיק משרד ובעל ניסיון ולימוד של שנים – לא יכול לאפשר לעצמו.

ולכן אנחנו מדגישים – חיסכון של אלפי שקלים בודדים או מאות שקלים לשעה – נשמע טוב. אבל כשהנזק שיעשה לכם בהסכם גירושין גרוע, יעלה לכם מאות אלפי שקלים ובעיקר הרבה כאב ויקשה עליכם להמשיך בחייכם, פתאום החיסכון יראה לא משמעותי.
מחיר שעתי של עורך דין מגשר – לא יכול להיות נמוך מ500-600 ש"ח לשני הצדדים יחד! ובדרך כלל הוא יותר. הליך גישור כולל הסכם – עולה בדרך כלל בין 10,000 (גישור פשוט ומהיר) ל16000 ש"ח. העלות הזו נמוכה משמעותית מהעלויות להתגרש במסגרת בית המשפט – אבל מתחת לזה אתם לוקחים סיכון אדיר בפגיעה משמעותית בהמשך חייכם.

מעוניין לשמוע עוד? שיחת ייעוץ והכוונה למעוניינים לעבור גישור - ללא עלות!

ישנם עוד נושאים ופרמטרים רבים בבחירה של מגשר (הנה לינק למאמר מקיף בנושא) – אבל הנושאים שריכזנו כאן הפכו בשנה האחרונה לחשובים והעיקריים. אני רוצה שוב להדגיש – יש מגשרים עם הכשרה שהיא לא משפטית והם עדיין מגשרים מעולים ומנוסים – פסיכולוגיות, עובדות סוציאליות ועוד. הנקודה היא שקשה לאדם שמחפש מגשר לבדוק את הדברים ואת מקצועיותו ואיכותו של המגשר. העובדה שהמגשר הינו עורך דין לפחות מחייבת שהמגשר יכיר את החוק, חייב לעמוד בסטנדרט מסוים (חוק, לשכה) ובמידה ואינו מבצע את תפקידו כהלכה – יש למי להתלונן ומה לעשות.
אנא זכרו – הליך גירושין הוא אחד מהאירועים המשמעותיים בחייכם ולמעשה ישפיע על חייכם לעולמים – אל תקלו ראש בבחירה ובתהליך.

בהצלחה

דני חנה – עו"ד ומגשר
072-3316000

אולי יעניין אותך לקרוא עוד על:

לשיחת חינם עם מגשרת:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם: