מגשר גירושין – מיהו ומהו

מיהו מגשר גירושין

מגשר גירושין הוא מגשר שהתמחה בתחום הגירושין. הליך גישור באופן כללי הוא הליך שמיועד לעזור לצדדים הנמצאים במחלוקת על מנת ולהגיע לפתרון מוסכם על שניהם (win win). הליך גישור גירושין הוא הליך מורכב שמשלב יכולות של המגשר הן מהפן המקצועי/משפטי והן מהפן הטיפולי/ריגשי – וכל ההליך משלב בין נושאים טכניים לנושאים ריגשיים.

גישור גירושין הוא הליך המציף מגוון עצום של רגשות, כעסים, תקוות ומשאלות של שני בני הזוג, כלפיי עצמם וכלפיי ילדיהם. תפקידו של מגשר גירושין הוא להביא את שני בני הזוג למקום בו שניהם משלימים עם המציאות ומקבלים ביחד הסכמות הטובות לשניהם ולילדיהם. המגשר בגירושין נעזר בטכניקות מעולם הטיפול הרגשי בשלבים הראשוניים של הגישור גירושין על מנת ולהביא את בני הזוג להסכמות ולהבנות בדבר הדרך הנכונה, לקיים את הליך הגישור בגירושין שלהם. לאחר שמגשר הגירושין מסיים את השלב הראשון בגישור, ובמידה ולאחריו בני הזוג מחליטים להמשיך בהליך הגירושין שלהם (קיימים מקרים בהם בני הזוג דווקא מחליטים לנסות להישאר יחדיו), עליו לעזור לבני הזוג לגבש את ההסכמות הפרקטיות שביניהם לכלל הסכם גירושין שיקבל מעמד של פסק דין על ידי שופט בסיום התהליך. במהלך גישור הגירושין המגשר אוסף את הנושאים המוסכמים על בני הזוג ומכניס אותם להסכם הגירושין. כאשר עולה נושא שלגביו קיימת מחלוקת, עוזר המגשר לבני הזוג לנהל משא ומתן ביניהם על מנת ולהגיע לפתרון הטוב ביותר עבורם.

מגשר טוב הוא מגשר שמשלב הבנה מעולם הטיפול יחד עם הכרה משמעותית של העולם המשפטי. אנחנו במרכז הוגן לגישור גירושין מאמינים שמגשר טוב הוא עורך דין או לפחות אדם בעל הכשרה משפטית מקיפה ויחד עם זאת, המגשר חייב להכיר וללמוד על העולם הטיפולי ועל הנושאים הריגשיים שהתחום הזוגי עוסק בהן. חייבים להבין שכל הליך גישור גירושין משלב בין ידע טכני שעוזר לבנות הסכם גירושין חוקי ותקין לבין הצורך ל"טפל" בזוגות ובקשיים הריגשיים שמלווים את ההליך, זאת כל מנת שיוכלו לתקשר ולהמשיך בחייהם.

מהי המשמעות הפורמאלית של הסכם גירושין שמושג בגישור

לאחר שהוחתם על ידי שופט וקיבל מעמד של פסק דין, מקבל הסכם הגירושין שהושג בגישור את אותה משמעות פורמאלית של הסכם גירושין שהתקבל לאחר דיונים ארוכים בבית המשפט. לאחר שתקבלו את הסכם הגירושין החתום על ידי שופט בידיכם, תהיו גרושים פורמאלית בעיניי החוק.

בין הסכם גירושין שהושג בגישור לבין הסכם שהוכתב על ידי בית המשפט קיימים מספר הבדלים בולטים:

תוכן ההסכם- הסכם גירושין שהושג בגישור, הושג בהסכמה מלאה של שני בני הזוג ולכן כל התוכן שבו מקובל על שניהם. לולא התוכן יהיה מקובל על שני בני הזוג – הסכם הגירושין לא ייחתם עד אשר ימצא פתרון המתאים לשני בני הזוג. מאידך הסכם גירושין שהושג לאחר דיונים משפטיים בין עורכי הדין ונקבע לבסוף על ידי שופט, כולל בתוכו הסכמות שנכפו על בני הזוג ולכן במקרה הטוב רק אחד מהצדדים יהיה מרוצה מההסכם.

עלות הסכם הגירושין – הסכם גירושין שהושג בגישור זול בעשרות אחוזים מהסכם שהושג בדיונים משפטיים. הסיבה למחיר הזול היא שלוקח זמן מועט ביותר על מנת ולהגיע להסכם הגירושין הסופי (בממוצע 16 שעות עבודה של המגשר). מחיר גישור גירושין משמעותי במיוחד לאור האלטרנטיבה היקרה של תהליך גירושין בבית המשפט.

מעוניין לשמוע עוד? שיחת ייעוץ והכוונה למעוניינים לעבור גישור – ללא עלות!

 

072-3316000

מהי המשמעות של הסכם הגירושין לאחר הגירושין?

זוגות רבים מתבלבלים וחושבים שלאחר שיסיימו את המלחמה מול בן הזוג לשעבר שלהם, בבית המשפט, הם יקבלו פסק דין שיסיים את המלחמה. מדובר בטעות איומה שהורסת לרבים את החיים.  בני זוג שנלחמו ושפכו את דמם בבית המשפט- לא יהפכו לחברים לאחר שהשופט נתן את פסק הדין. במקרה הטוב הם יקיימו יחסים מכניים סבירים על מנת ולעמוד בפסיקות ובהחלטות השופט וינסו לשמור על "פני פוקר" למען ילדיהם- שום דבר מעבר לכך!
רק הסכם גירושין שהושג בהסכמה מלאה בגישור גירושין מונע את מלחמת הגירושין ובמקום לפרק את מערכת היחסים בצורה רעה, דווקא בונה מערכת יחסים חיובית בין ההורים ומאפשר להם לתאם את ההורות שלהם בצורה חיובית ובריאה לאחר הגירושין.

האם כדאי לקחת מגשר שהוא עורך דין?

לשאלה זו אין תשובה חד משמעית. יכולים להיות עורכי דין שניחנו ביכולת הקשבה וסבלנות רבה ואף מוכנים לוותר על התשלום הגבוה שיקבלו במקרה שייצגו את אחד מבני הזוג בבית המשפט לעומת המחיר הנמוך משמעותית שיקבלו אם יבצעו גישור גירושין בין בני הזוג.

יש יתרונות רבים לעורך דין/מגשר בגלל הידע המקצועי וההבנה את החוק שעוסק בדיני משפחה וכל הקשור לילדים וחלוקת רכוש. פעמים רבות הסכמי גישור שאינם נעשים על ידי עורכי דין, מגיעים חזרה לבית המשפט לאחר שהם לא נבנו ונכתבו בצורה נכונה וחוקית ויש בהם חורים רבים. הדרך הטובה ביותר לבחון אם עורך הדין שמולכם יכול להיות גם מגשר מתאים, היא לבחון כיצד הוא מציג את עצמו. במידה והוא מציג את עצמו קודם כל כעורך דין ורק אז כמגשר (עורך דין ומגשר) והאם הוא גם עוסק בייצוג לקוחות כעורך דין (בהליכים בבתי המשפט) אזי ככל הנראה עומד מולכם עורך דין גירושין שרק לעיתים עושה גם גישורים. עורך דין שכזה עלול להכניס תפיסת עולם המתאימה למלחמות בבית המשפט, לתוך הגישור שלכם. כתוצאה אתם תהיו עלולים לקבל החלטות שגויות על בסיס ניסיון של אנשים אחרים השונים ממכם. במידה ומולכם עורך דין שמציג את עצמו כמגשר ורק לאחר מכן (אם בכלל) הוא מציין שהוא גם עורך דין או משפטן- הרי שמצאתם את מגשר מנוסה שככל הנראה מתמחה בגישורכמובן שחשוב שמעבר לתואר הפורמאלי של המגשר תשאלו אותו גם שאלות ותבקשו הסברים על הניסיון והכישורים שלו.

מגשר ועורך דין אמיר זימן שעומד בראש מרכז הוגן לגישור – הוא עורך דין שאינו עוסק בייצוג לקוחות בתחום המשפחה ועוסק אך ורק בגישור. הוא עבר הכשרות רבות מעבר ללימודי המשפטים וברשותו ניסיון של שנים רבות וזוגות רבים שעזר להם לעבור הליכי גישור גירושין בצורה מוצלחת.

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים, להתייעץ טלפונית על התהליך –
התקשרו אלינו ומגשר מקצועי ילווה אתכם – 072-331-6000

אנו מאפשרים שיחת ייעוץ ללא תשלום – בפריסה ארצית – לחצו לרשימת הסניפים

אולי יעניין אותך לקרוא עוד על:

לשיחת חינם עם מגשרת:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם: