מהו גישור

מה זה גישור

מאז היינו ילדים הרגילו אותנו לחשוב שלכל בעיה יש פתרון אחד. הרגילו אותנו לחשוב שהמשאבים העומדים לרשותנו מוגבלים ולכן עלינו להיאבק באחרים כדי להשיג את מבוקשנו. אבל האם ניסיתם לחשוב שאולי לא כך הוא המצב? האם יכול להיות מצב בו אנשים מקבלים את מבוקשם מבלי לפגוע באינטרסים החיוניים לאחרים? הליך הגישור אומר שכן. כן אפשר לקבל את מלוא האינטרסים שלכם מבלי לפגוע בצד השני.

איך זה קורה?

נקודת המוצא של הליך גישור גירושין היא שלכל אחד מאיתנו יש כמה וכמה אינטרסים שחלקם גלויים וחלקם נסתרים. במקום להתמקד בכל פעם באינטרס יחיד, מאפשר לנו הליך הגישור להכניס לתוך הסל, אינטרסים נוספים שככל הנראה, בהתחלה לא חשבנו שהם בכלל רלוונטיים.

לדוגמא: יוסי ודני החזיקו ביחד חברת סטארט אפ שניסתה לעשות מהפכה בשוק ניתוחי המידע בבורסה. לאחר חמש שנים של עבודה קשה, אך לא מתגמלת מדי כלכלית, החליט דני שהוא רוצה לסיים את השותפות. במקרים שכאלו בדרך כלל דני ויוסי יפעלו למכור את חלקו של דני ליוסי או לאדם חיצוני. ברם המציאות מוכיחה שהרעיון יפה על הנייר אך בדרך כלל לא כל כך קל לביצוע. בעזרת הליך הגישור ניתן למצוא פתרונות יצירתיים לבעיה. בין היתר ישאל המגשר את דני מהם התוכניות שלו לעתיד. הבה נניח שדני מתכנן להישאר בתחום ההייטק אך עדיין לא מצא את מקומו. הלוא ברור שהוא ישמח לכל עזרה במציאת עבודה או יזמות מתגמלת אחרת. בשלב זה יבדוק המגשר האם אולי ליוסי יש רעיון איך לעזור לדני. בצורה שכזו יעזור הליך הגישור לשני השותפים להתייחס לכל הבעיות שיש לכל אחד מהם כבעיה משותפת לשניהם. מכאן שאם יצליח כל אחד מהשותפים לעזור לשותף השני למצוא פתרון לבעיה האישית שלו, יהיה הרבה יותר קל למצוא פתרון כולל גם לבעיות האישיות שלו.

מכאן שהליך הגישור בעצם הופך את היריבים למחלוקת לשותפים לרצון לפתור אותה ומאפשר להם הבנה שפתרון כולל שמרצה את שני הצדדים, הוא הפתרון הטוב ביותר עבור כל אחד מהם בנפרד.

היתרונות העצומים של הליך הגישור על פני האפשרויות האחרות הקיימות לפתרון מחלוקות (בעיקר בית המשפט), הובילו לכך שהיום נחשב הליך הגישור לדרך הטובה ביותר לפתור מחלוקות במשפחה, בגירושין, בעסקים ובכל תחום בו מעורבות מחלוקות עובדתיות במערכות יחסים בין אישיות.

מעוניין לשמוע עוד? שיחת ייעוץ והכוונה למעוניינים לעבור גישור - ללא עלות!

אולי יעניין אותך לקרוא עוד על:

לשיחת חינם עם מגשרת:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם: